Grafitos hőszigetelés előnyei - megéri?
Egy összehasonlító cikkünkben ugyanazon falazattípusnál végzett számítások során lehet látni, hogy egy B30-as falazat megfeleljen a 2018-as szabályoknak, polisztirolból 15 cm, míg grafitos hőszigetelő rendszerből elég a 12 cm-est választani. Azonban jó előre gondolkodni, mivel közeleg a 2021-es szabályozás, ami minimum 15 cm-es grafitos hőszigetelő rendszert igényel.
A grafitos szigetelő rendszer kivitelezése semmiben sem tér el hagyományos polisztirol rendszerekétől, annyit javaslunk, hogy árnyékoló hálóval érdemes még a ”pucér” grafitos polisztirolt védeni a tűző naptól.
Drágább a grafitos polisztirol?
Igen, de annyival azért nem, hogy ne érje meg! A fent említett 15 cm-es polisztirol és a 12-es grafitos lap között körülbelül 200 Ft árkülönbség van négyzetméterenként, viszont a kiegészítő anyagok árkülönbségével csökken ez a differenciál. Kisebb dűbel, keskenyebb indítóprofil szükséges, kisebb szigeteléssel vékonyabb lábazati szigetelésről indítjuk a homlokzatot. Nem mellékesen, mivel kisebb a légköbméter ezért nagyobb mennyiség esetén kevesebb kiszállítási költséget eredményezhet. Ezért elenyésző a grafitos hőszigelés ár végösszeg különbsége!
Milyen speciális anyagokat javaslunk a grafitos hőszigetelő rendszerekhez?
Ragasztás: Thermodam polisztirol ragasztó és MasterPlast piroszsákos prémium ragasztó (új)
A MasterPlast piros zsákos ragasztó egy speciális szálerősített cement-műgyantakötésű újonnan kifejlesztett ragasztó, amelyet XPS és grafit szigetelés ragasztására fejlesztettek ki.
Kinek javasoljuk a grafitos hőszigetelő rendszereket?
- Olyan tulajdonosoknak, akiknek számít, hogy minél keskenyebb hőszigeteléssel lássák el falazatot!
- Helyhiánnyal küzdenek!
- Akik egy nagyon komoly hőátbocsátási tényezőkkel rendelkező falazatot szeretnének!
Cégünk folyamatosan grafitos hőszigetelő rendszer AKCIÓ -t kínál az érdeklődői részére, számoljon azonnal hőszigetelő rendszer kalkulátorunkkal!