Homlokzati hőszigetelés ár és munkadíjak 2025
Teljes Homlokzati hőszigetelés ár 2025-ben
A teljes hőszigetelés ár több tényezőtől függ, például az anyagtól, a munkadíjtól és a kivitelezés összetettségétől. Pl. a kivitelezés során nem mindegy, hogy milyen tipusú anyagot használunk.
Átlagos teljes hőszigetelés ár (Ft/m²) anyag+munkadíj színezéssel, egyéb kiegészítő munkálatokkal:
- Polisztirol (EPS) 10 - 15 cm: 22 000 – 25 000 Ft
- Grafitos polisztirol 10 - 15 cm: 24 000 – 27 000 Ft
- Kőzetgyapot (MW) 10 - 15 cm: 25 000 – 30 000 Ft
Természetesen tartalmazza az egyéb munkálatokat, mint pl.: párkányozás, állványozás és színezés is.
Kivitelező partnereinkkel minden egyszerűbb! Kereskedelmi vállalkozásunk alapítása előtt egy másik cégformában kivitelezőként dolgoztunk, amelynek hála a hőszigetelő rendszer összeállítása során a gyakorlatot folyamatosan figyelembe vesszük. Cégünk kiterjedt kivitelezői hálózattal rendelkezik, amelyek között vannak olyan partnerek is, akikkel 2011 óta dolgozunk együtt.
Szeretne egy jó hőszigetelés kivitelező csapatot? Töltse ki űrlapunkat!
Ahhoz, hogy egy kivitelező a partnerünkké válhasson, évente részt kell vennie az alkalmazástechnológiai oktatáson, illetve munkába állás előtt személyesen is megnézzük a partner referenciáit munka közben.
Hőszigetelő anyag ár 2025-ben
A teljes hőszigetelő anyag ár hőszigetelő rendszerből és kiegészítő anyagokból épül fel.
4 különböző hőszigetelő rendszert értékesítünk, amelyben jelenleg a vakolattal rendelkező 15 cm-es szigetelő rendszerünk árát írjuk le. A 15 cm-es vastagsággal már egy elavult falazatból is hosszútávon modern szigeteléssel rendelkező ingatlant varázsolhatunk.
15 cm EPS hőszigetelő rendszer: 6 072 Ft/m² Tovább a rendszereinkre!
15 cm Grafitos hőszigetelő rendszer vakolattal: 8 788 Ft/m² Tovább a rendszereinkre!
15 cm kőzetgyapot hőszigetelő rendszer: 12 671 Ft/m² Tovább a rendszereinkre!
10 cm lábazati hőszigetelő rendszer gyöngyvakolattal: 11 179 Ft/m² Tovább a rendszereinkre!
A hőszigetelés ár négyzetméterenként változhat attól függően, hogy milyen anyagot választunk. Például az EPS hőszigetelés ára kedvezőbb lehet, míg a grafitos szigetelés drágább, de jobb hőszigetelő képességgel bír.
Hőszigetelés munkadíj ár 2025 -ben
A hőszigetelés munkadíj árak régiótól és kivitelezőtől függően változnak. Az alábbi felsorolás egy országos átlagot mutat, de nem mindegy, hogy a hőszigetelés Budapesten vagy egy Szabolcs megyei kistelepülésen történik.
A hőszigetelés munkadíj ára több összetevőből áll, amelynek az összegéből áll össze egy épület kivitelezési költsége.
Hőszigetelés kivitelezése ár színezés nélkül, csak hálózva:
EPS vagy Grafitos hőszigetelő rendszer esetén: 8 000 - 10000 Ft /m²
Kőzetgyapot hőszigetelő rendszer esetén: 12 000 - 15 000 Ft /m²
Tartalmazza: hőszigetelő lapok ragasztása, dűbelezés, élvédőzés, hálózás,
Hálózott és másodolt falfelület
Teljes Hőszigetelés kivitelezése költsége színezéssel:
EPS vagy Grafitos hőszigetelő rendszer esetén: 10 000 - 15 000 Ft /m²
Kőzetgyapot hőszigetelő rendszer esetén: 13 000 - 17 000 Ft /m²
Tartalmazza: hőszigetelő lapok ragasztása, dűbelezés, élvédőzés, hálózás, szükség esetén másodolás, alapozás, színezés
Hőszigetelés színezéssel
Hogyan és miből épül fel a hőszigetelés kivitelezés ára?
Előkészítő munkálatok ( 1 000 - 3 000 Ft): Ez a költség opció, mivel csak akkor kell elvégezni, ha nem megfelelő az alapfelület minősége. A vakolatot le kell verni, a konténerbe kell helyezni és ki is kell javítani a felületet.
Hőszigetelő lapok ragasztása (3 000 - 5 000 Ft): Alapvetően a kivitelezőink nem szoktak külön költséget számolni erre a tevékenységre, mivel senki se kéri csak a ragasztást. Azonban ha a teljes költség időráfordítását nézzük, körülbelül az 1/3-ad idejét emészti fel a teljes munkaidőnek. Ragasztás előtt az indítóprofil felhelyezése szükséges, amelyet általában tartalmaz a ragasztás.
Dűbelezés, mechanikai rögzítés (800 - 1 000 Ft): Kivitelezési költség szempontjából mindegy, hogy egy OSB falazat csavaros rögzítését végezzük el vagy egy tégla falazat ütvefúróval kifúrt üregeibe helyezzük el a dűbelt. Cégünk kifejezetten ajánlja, hogy a kivitelező süllyessze a dűbeleket és használjon polisztirol pogácsát.
Élvédőzés, csiszolás: A csiszolásért nem szoktak a kivitelezők külön költséget felszámolni, viszont az élvédőzés egy sarkos téma. A vállalás lehet nettó és bruttó vállalás is. Ez azt jelenti, hogy a kivitelezési költség számítása a nyílászárók kivonásával nettóban történik, viszont ebben az esetben külön költséget számolnak fel az élképzésért, kávázásért. Ha bruttóban számolja a kivitelező a munkadíjat, akkor általában nem szoktak az élképzésért, spalettákért külön költséget felszámolni. A kettő költsége nagyságrendileg megegyezik.
Hálózás, másodolás (4 000 - 6 000 Ft): Az előkészítést követően le kell hálózni a falfelületet. A hálózást beágyazással végezzük, amely során egy felhordott ragasztó rétegbe belesimítjuk a hálót, majd lepkével elsimítjuk. Egyenetlen vagy vékony ragasztóréteg esetén a hálózott réteg megszáradását követően egy másodoló glettréteggel látjuk el. A munkaidő 1/3 - 1/2 -t részét is elviheti ez a tevékenység.
Színezés, homlokzati vakolat felhordása (3 000 - 5 000 Ft): A színezés nem csak a homlokzat dísze, hanem megvédi az ingatlanunk falazatát is. A színezetlen épület falazata hamarabb tönkremegy, a ragasztóréteg felveszi a nedvességet és ez a téli időszakban megfagyhat. A színezéshez jól összeszokott csapat szükséges, mivel egy lépésben végezhető és hiba esetén csak újrahúzással javítható.
Milyen kiegészítő tevékenységek szükségesek és ajánlottak a homlokzat szigetelése esetén?
Állványozás (1 000 - 3 000 Ft): Egy állványt általában nem csak felépítik és lebontják, hanem a szabályos üzemeltetés mellett tisztítani és szállítani is kell. A kivitelezők különveszik a kicsi és nagy állvány, mivel már egy vasbakon történő munkához is kell +1 fő, aki feladja és folyamatosan vágja az anyagot. Ezért drágább egy állványon történő munkavégzés, mint a földön. Nagy állványozás alatt egy szabályos állványrendszert értünk.
Párkányozás (2 000-8 000 Ft / fm): A nagy árkülönbség a párkány típusából jön ki, mivel nem mindegy, hogy lemez vagy mészkő párkányt helyezünk be. A párkányozás folyamata jobb, ha a színezés előtt történik meg! Az ablakpárkányok nem csak díszei az ingatlanunknak, hanem vízelvezetés szempontjából is fontos szerepe van, mivel a csapóeső során vízvetőként szolgál és nem engedi leázni a falazatunkat. A színezés előtt behelyezett párkányhoz hozzá húzzák a ragasztót és szilikonozzák a fal és a párkány találkozását. Ezt követően a színezőanyagot is a párkányhoz húzzák. Utólagos párkányozáshoz méretpontos és egyenes alapfelület szükséges szükséges.
Villanyszerelés (opciós költség): A szigetelés előtt mindig érdemes megtervezni hogy szeretnénk-e a falazatunkra új lámpákat és kapcsolókat felhelyezni. A szigetelés előtt érdemes akár tartalék vezetékcsatornát is a falazatba tenni, mivel a későbbi kinti változásokhoz nem kell szétvágni az új homlokzatunkat.
Gázcső, gázvezeték kihelyezése (50 000 - 200 000 Ft): Nyomvonalon történő elemeléshez a legjobb tudásunk szerint nem szükséges új gázterv készítése. Ha a nyomvonalon változtatunk, abban az esetben viszont kötelező és bejelentés köteles. Ha a gázóra után vagyunk, abban az esetben egyszerűbb gázszerelő is kiemelheti a csöveket a falsíktól, de ha óra előtti szakaszon van a csővezeték, abban az esetben a szolgáltató által le és felszerelési jogosultsággal rendelkező vállalkozó nyúlhat csak plombákhoz. Erről bővebben írtunk kapcsolódó cikkünkben: Gázcsövek szabályozása szigetelés esetén
Mobil WC (30 000 - 50 000 Ft): Gyakori probléma, hogy a tulajdonos nem rendelkezik kerti wc-vel, márpedig a legjobb szakemberekre is igazak a természet törvényei.
Konténerzés, hulladékszállítás (0 - 100 000 Ft): A szigetelőanyagok vágása során hulladék keletkezik, amelynek egy részét a kivitelezőink Öko Zsákokba gyűjtenek és mivel repont vagyunk, ezért ezeket vissza is veszünk. Viszont a levert vakolatot, ragasztó hulladékot valahová gyűjteni kell. Egy nagyobb kivitelezés során érdemes konténert bérelni, de az ország több pontján akár ingyenesen is leadható a hulladékudvarokban!
Szeretne egy jó hőszigetelés kivitelező csapatot? Töltse ki űrlapunkat!
Támogatások és pályázatok 2025-ben
Számos állami és önkormányzati támogatás érhető el a hőszigetelési projektek finanszírozására:
- Otthonfelújítási támogatás: akár 3 millió Ft vissza nem térítendő támogatás.
- Vidéki otthonfelújítási program: 5 000 fő alatti települések 50%-os otthonfelújítási programja
- Nyugdíjpénztári megtakarítás felhasználása: 2025-ben akár a nyugdíjmegtakarításaink egy részét felhasználhatjuk lakáscélra
- Szépkártya felhasználása: Cégünknél akár OTP szépkártyával is fizethet
Megéri a homlokzati hőszigetelés?
Egy megfelelően kivitelezett homlokzati hőszigetelés:
- Akár 30-40%-kal csökkentheti a fűtési költségeket.
- Növeli az ingatlan értékét
- Kényelmesebb beltéri hőmérsékletet biztosít télen és nyáron is.
TIPP: Egy átlagos családi ház esetén a homlokzati hőszigetelés megtérülési ideje 5-7 év!
A hőszigetelés árak 2025-ben folyamatos változáson esnek át, mivel nem csak külpolitikai okok mozgatják az euró árfolyamot és ezáltal a szigetelő anyagot, hanem a különböző pályázatok most érnek be. Az infláció is komolyan hat kivitelezési árakra, ezért akár egy jól elkapott időszakban vásárolt hőszigetelő anyaggal nagyon sokat tud megtakarítani.
Mennyi a hőszigetelés ár 2025-ben?
A teljes hőszigetelés ár több tényezőtől függ, például az anyagtól, a vastagságtól és a munkadíjtól. Viszont a fenti leírásból is nyílvánvaló, hogy anyag + munkadíj atlagosan 20-30 eFt Ft/m² között mozog.