Lépésálló polisztirol szigetelés? Itt a megoldás
Érdemes tudni, hogy az EPS, XPS, PUR szigetelőanyagok alapvetően nem alkalmasak hangszigetelésre. De akkor hogyan küszöbölhető ki az épületen belül az un. testhangok terjedése? A lágy PE habok, valamint az anyagösszetételénél fogva rugalmassá tett EPS habok a lakóterek közötti födém szigetelésekor kiválóan megállják a helyüket.
Hova javasolják a szakemberek a lépésálló polisztirol szigetelést?
Lapos tetőknél, padlóknál, különféle födémeknél, áthidalók szigetelésekor, sőt, padlófűtésnél is remek választásnak bizonyul a lépésálló polisztirol szigetelés. A 100 kPa nyomószilárdsággal rendelkező alapanyagok aljzatoknál, így a már említett padlófűtés kapcsán szintén garantált befutónak számít. A nagy testsűrűséggel bíró, szálas szigetelő anyagok méltán nyerik el a vásárlók tetszését a beltéri szigetelés és a lépésálló megoldások kapcsán.
Beépítés: mire érdemes odafigyelni?
Alapvetően elmondható, hogy a hőszigetelő anyagokkal összefüggésben a beépítés szakszerűségén akár a későbbi teljesítmény is múlhat. A lépésálló megoldások esetében ez különösen igaz. Mivel az EPS szigetelő lapok képesek a vízfelvételre, ezért azokat fokozottan védeni kell a nedvességtől. A beépítésnél alkalmazott alapanyagok minősége sem elhanyagolható, hiszen ha például híg a cementlé, akkor hőhidak alakulhatnak ki, azok minden hátulütőjével együtt. Mind az alapanyag szárazságára, mind a felület minőségére ügyelni kell, ellenkező esetben a hőszigetelő képesség jelentősen romolhat, és a sokak által ismert penészesedés is felütheti fejét az ingatlanban.
Pince nélküli épületek: kiemelt jelentőséggel bír a padló szigetelése!
A lépésálló polisztirol hőszigetelés a pince nélküli ingatlanok esetében kiemelt szereppel bír. Nem véletlen, hiszen a tapasztalatok azt mutatják, hogy az ilyen ingatlanoknál a lábazaton keresztül történik a legnagyobb hőveszteség. A padló egyszerűen felhasználható alapanyagokkal történő szigetelése megelőzheti ezt a problémát. Persze nem mehetünk el a homlokzati hőszigetelés kérdése mellett sem, melynek kapcsán a lábazat a külső oldalról is fokozott odafigyelést igényel.
Optimális védelem egészségkárosító hatás nélkül
Építkezés, alapanyag választás alkalmával egyre gyakrabban szóba kerül a felhasznált anyagok egészségre gyakorolt hatása. A veszélyes kipárolgások helyett sokan részesítik előnyben azokat az összetevőket, melyeket e téren is gond nélkül lehet használni. Az EPS100 lapokat ugyan a szerves oldószerek roncsolják, de azok nem károsítják sem az egészséget, sem a környezetet. A baktérium és gombák ellen is maximális védelemben tudhatjuk az érintett területet, hiszen ezek nem támadják. A rovarok és rágcsálók elleni védelem kapcsán a megfelelő beépítés nyújt ideális védelmet. Ugyan a tartós UV-sugárzás nincs jó hatással az alapanyagra, de még így is hosszú időn keresztül kifogástalan állapotban marad. Az éghetőség tekintetében az MSZ EN 13501 szerint kerül osztályba sorolásra. Összetevői gátolják a tűz gyors terjedését.
A lépésálló polisztirol szigetelés lehetővé teszi, hogy a szintek komfortosan használhatóak legyenek, és ugyanakkor a hőszigetelés is megvalósuljon. Mindennek köszönhetően kevesebb energia felhasználása válik szükségessé, ami a környezetvédelem és persze a családi kassza kapcsán sem elhanyagolható szempont.